Teras Üstü Kapatma

Teras Üstü Kapatma: Özellikle kafe ve çay evi gibi yerlerde sıklıkla tercih edilen rolling roof plus sistemi kafe işletmecilerine rahat bir soluk aldırmıştır. En son keşif olan bu sistem ile birlikte birçok fonksiyonel özellik hiç zorlanmadan, otomatik olarak hayata geçirilmiştir. Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda gelen kapalı alanlarda sigara içmeye yasağının olumsuz etkilediği cafeler, rolling roof plus sisteminin sayesinde yeniden müşteri çekmeye başlamıştır. Çünkü bu sistem ile birlikte hem kapalı hem açık olma özelliği kafelere ve benzeri işletmelere gelmiş bulunmaktadır. Üzerinde taşıdığı paneller vasıtasıyla her açıdan istenildiği gibi kullanılmaktadır.

Teras Kapatma
Teras Üstü Kapatma

Hareketli  Teras Üstü Kapatma

Önceki açılır kapanır sistemlerin temizliği bir hayli zor ve külfetli iken bu sistem katlanma özelliği sayesinde neredeyse kendi kendini tamamen temizleme modeline sahiptir. Bir diğer avantajı ise kar ve yağmur gibi doğal afetlerin cafelerde oturan insanları etkilemesine izin vermeden hava salınımını içeriye vermeye devam etmesidir. Bu sayede dışarıda yağmur yağarken bile içeride insanlar hava almaya devam edebilmekteler. Son yılların en büyük icatlarından biri kabul edilen rolling roof plus aynı zamanda gölgelendirme seçeneğini de kullanmaktadır. İstenildiği kadar ve istenildiği açıdan açılabilen bu sistem sayesinde. Hem ışığın doğal kullanımından hem de gölgelendirmenin insanlara konfor veren yapısından faydalanılabilir. Katlanma sisteminde olduğu gibi toplanma sisteminde de çalışan bu icat. Çift yönlü çalışmasıyla son yıllarda açılan açık hava kafelerde yoğunlukla tercih edilmektedir.

Teras Üstü Kapatma

Açılır Kapanır Kapatma

Gelişen mühendislik alanları ile birlikte ev ve iş yerlerinde kullanılan açılır kapanır  ve özellikleri hayatı kolaylaştırdığı gibi. Yaşam alanlarını da çok daha korunaklı ve işlevsel bir noktaya taşımıştır. Böylece hem yer avantajı sağlanmış hem de kullanım dışı kabul edilen birçok mevki açılır kapanır sistemler ile birlikte birer yaşam ve oturma alanlarına çevrilmiştir. Bir diğer sistem ise teras üstü açılır kapanır  sistemidir. Yağmur ve soğuk hava gibi dış etkilere açık olan terasları kapatma prensibiyle çalışan bu icat sayesinde teraslar artık oturulan ve vakit geçirilen yarı kapalı bir alan haline getirilmiştir. Hem iş yerlerinde hem de evlerdeki teraslarda kolaylıkla kullanılmaktadır.